Dlaczego warto skorzystać
z doradztwa w zakresie legalizacji
zatrudnienia cudzoziemców?

Zatrudnienie cudzoziemca różni się
od zatrudnienia obywatela Polski.
Nawet jeśli zakres obowiązków jest taki sam i pracownicy pracują na takich
samych warunkach.

Możliwość zatrudnienia cudzoziemców bez konieczności samodzielnego dopełnienia formalności pozwoli Ci skupić się na rozwoju firmy. Legalizacja pobytu, uzyskanie koniecznych pozwoleń, a także śledzenie zmian przepisów wymaga godzin pracy. Zamiast tego możesz powierzyć zadania nam. Znajdziemy idealnych pracowników do Twojej firmy i zadbamy o wszystkie szczegóły.

Decydując się na usługi agencji pracy tymczasowej,
to nie na Tobie spoczywa obowiązek upewnienia się, czy zatrudnieni pracownicy mają niezbędne dokumenty. Odciążymy Cię w licznych obowiązkach, zapewnimy prawidłowe określenie i terminy wykonywanej pracy oraz będziemy kontaktować się z odpowiednimi urzędami.

Na czym polega legalizacja
zatrudnienia cudzoziemców?

Odnalezienie się na nowym rynku pracy może być skomplikowane. Nieznajomość prawa pracy, a także konieczność wyrobienia potrzebnych dokumentów są przeszkodą dla legalizacji zatrudnienia. Bez nich jednak zarówno pracodawca, jak i pracownik są narażeni na konsekwencje prawne.

Osoby, które przyjeżdżają do Polski, aby pracować, potrzebują odpowiednich dokumentów, które świadczą o ich legalnym pobycie. W zależności od kraju pochodzenia, okresu przebywania na terenie Polski i rodzaju wykonywanej pracy, wydawane są również różne zezwolenia na pracę.

Zadaniem pracodawcy jest uzyskanie niezbędnych dokumentów do wykonywania pracy. Co więcej, pracodawca ma także obowiązek posiadania kopii dokumentów, które potwierdzają, że zatrudnieni pracownicy mają legalny pobyt
w Polsce.

Brak takich dokumentów to nie tylko spełnienie formalności. To również narażenie się na kary finansowe i konsekwencje prawne.

Aby zatrudniać cudzoziemców i nie gubić się w labiryncie formalności, powierz to zadanie nam.

Doradztwo w zakresie legalizacji zatrudnienia cudzoziemców

Zobacz, w czym Cię wyręczymy

<p>Zezwolenie na pobyt<br />
czasowy lub stały</p>
Zezwolenie na pobyt
czasowy lub stały

Zezwolenie na pobyt stały i lub czasowy to dokument, o który wnioskuje sam cudzoziemiec u wojewody. W Pathfinder pomagamy Twoim przyszłym pracownikom w kwestiach formalnych, aby mogli legalnie przebywać jak najdłużej na terenie RP.

Po otrzymaniu zezwolenia na pobyt i pracę, cudzoziemiec otrzymuje Kartę Pobytu. Jest to dokument, dzięki któremu może on mieszkać i pracować w Polsce zgodnie z prawem.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: KARTA POBYTU

<p>Oświadczenie<br />
o powierzeniu pracy</p>
Oświadczenie
o powierzeniu pracy

Oświadczenie o powierzeniu pracy jest uproszczonym trybem zatrudniania cudzoziemców. Stosuje się go wyłącznie dla osób pochodzących z takich krajów jak Armenia, Białoruś, Rosja, Ukraina. Gruzja, Mołdawia.

Dzięki oświadczeniu o powierzeniu pracy osoba z wyżej wymienionych krajów może wykonywać pracę przez okres 24miesięcy w ciągu roku.

W Pathfinder pomagamy pracodawcom w uzyskaniu niezbędnego oświadczenia o powierzeniu pracy, dzięki któremu mogą oni wykonać obowiązki w Twojej firmie.Zdejmujemy z Twoich barków ten ciężar, abyś mógł skupić się na istotnych dla Ciebie kwestiach.

<p>Zezwolenie na pracę</p>
Zezwolenie na pracę

Aby cudzoziemiec spoza Unii Europejskiej, Szwajcarii czy EOG mógł pracować w Twojej firmie i nie pochodzi z Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji, Ukraint niezbędne jest, aby posiadał odpowiednie zezwolenie na pracę wydane przez wojewodę. O taki dokument występuje pracodawca.

W Pathfinder pomagamy pracodawcom uzyskać niezbędne zezwolenie na pracę w urzędzie wojewódzkim. Taki dokument określa nie tylko podmiot, który powierza wykonywanie pracy. Znajdują się na nim także informacje o stanowisku, wymiarze czasu, rodzaju umowy czy wynagrodzeniu. Dbamy o to, aby rekrutowani cudzoziemcy jak najlepiej odpowiadali Twojemu profilowi i mogli rozpocząć pracę u Ciebie.

<p>Zezwolenie na pracę<br />
sezonową</p>
Zezwolenie na pracę
sezonową

Są branże, w których popyt jest sezonowy. Być może właśnie w Twojej organizacji potrzebujesz większego zespołu w danym okresie, aby wesprzeć sprzedaż, obsługę czy produkcję.

Zgłoś się do Pathfinder, aby zasilić swój zespół nowymi osobami w najbardziej kluczowym dla Ciebie sezonie. Jako agencja pracy pomożemy pracodawcom uzyskać niezbędne zezwolenie na pracę sezonową u starosty. Tego rodzaju dokument pozwoli wykonywać obowiązki przez nie więcej niż 9 miesięcy w ciągu roku. Zezwolenie na pracę sezonową jest wydawane w takich branżach jak rolnictwo, leśnictwo, zakwaterowanie, łowiectwo, rybactwo, gastronomia.

<p>Formalności<br />
kadrowo-płacowe</p>
Formalności
kadrowo-płacowe

Zatrudnienie cudzoziemców to także wszelkie formalności kadrowe. Jako agencja zatrudnienia zadbamy o to,
aby Twoi pracownicy mieli na czas wynagrodzenia.

Zapłacimy też składki do ZUS i do Urzędu Skarbowego.

<p>Formalności związane z BHP<br />
i badaniami lekarskimi</p>
Formalności związane z BHP
i badaniami lekarskimi

Zatrudnianie cudzoziemców w firmie wiąże się z takimi samymi zasadami, co zatrudnianie Polaków. Dlatego niezbędne jest dopełnienie formalności badań lekarskich przed rozpoczęciem pracy.

Wymagane jest również przeprowadzenie szkolenia BHP w języku zrozumiałym dla cudzoziemców.

<p>Ciągłość zatrudnienia</p>
Ciągłość zatrudnienia

Zachowaj ciągłość zatrudnienia i nie martw się o braki kadrowe. Skorzystaj
z naszych usług, aby mieć pewność, że Twój zespół zawsze będzie pełen osób
o określonych kompetencjach
i zdolnościach.

Sam decydujesz o tym, jakich pracowników potrzebujesz. W Path Finder wiemy, że każda firma ma swoją własną kulturę i organizację pracy. Dlatego szukamy takich kandydatów, którzy najlepiej odnajdą się u Ciebie.
To Ty określasz wymagania, a także liczbę wakatów. Niezależnie od tego, czy poszukujesz pracowników sezonowych lub konkretnych specjalistów, zapewnimy Ci ciągłość zatrudnienia takiej, jakiej potrzebujesz.

Zapraszamy
do współpracy

Masz problem z pozyskaniem kandydatów do pracy? A może Twoi pracownicy za często rotują?

Zadbamy o stabilność i kompetencje Twojej kadry.

Sprawdź
pathfinder
pathfinder

Zatrudnimy dla Ciebie nowych
pracowników i zajmiemy się kadrami
oraz płacami.

Skontaktuj się
z nami

Pozwól znaleźć dla siebie najlepszych kandydatów, którzy wesprą Twoją firmę niezależnie od branży. Sprawdź nasze możliwości.
    * pola wymagane

    Wyślij